Fotografiecircuit: Siegfried Claeys - Land of milk and honey

Openingsuren

  • maandag:
    13.00 tot 16.30 uur
  • dinsdag:
    13.00 tot 16.30 uur & 09.00 tot 12.00 uur
  • woensdag:
    13.00 tot 16.30 uur & 09.00 tot 12.00 uur
  • donderdag:
    13.00 tot 16.30 uur & 09.00 tot 12.00 uur
  • vrijdag:
    09.00 tot 12.00 uur

Te bezichtigen op de bovenverdieping van CC Palethe.
Indien u buiten de openingsuren een bezoek zou willen brengen, kan u vrijetijd@gemeentepelt.be mailen voor meer informatie
OPGELET: niet geopend tijdens feest- en brugdagen. In het weekend enkel als er activiteiten doorgaan rond de Muzezaal
--------------------------------------------------------------

De Salton Sea in Zuidoost-Californië ontstond in 1905 door een overstroming van de Colorado-rivier, waardoor onverwacht het grootste binnenmeer van Californië werd gevormd.

In de jaren ’50 en ’60 beleefde het gebied een bloeiperiode als populair recreatieoord. Toeristen kwamen massaal om te zwemmen, vissen en watersporten te beoefenen. De regio stond bekend om haar rijke flora en fauna en trok naast vakantiegangers ook kunstenaars en schrijvers aan. Resorts, campings en recreatieve voorzieningen floreerden en maakten van het gebied een levendige ontmoetingsplek.

Vanaf de jaren daarna ging het echter bergafwaarts. Door verdamping, verminderde watertoevoer en stijgende zoutconcentraties raakte het ecosysteem ernstig verstoord. Vissterfte en afnemend toerisme zorgden voor economische achteruitgang.

Tegenwoordig wordt gewerkt aan herstelprojecten om de waterkwaliteit te verbeteren, nieuwe recreatiemogelijkheden te creëren en zowel het ecosysteem als de omliggende gemeenschappen nieuw leven in te blazen.

https://www.instagram.com/siegfriedclaeys/  

Locatie

CC Palethe
Jeugdlaan 2, 3900 Overpelt (Pelt)

Organisatie

CC Palethe
Jeugdlaan 2 , 3900 Pelt
Website
www.palethe.be

Categorieën

Dit is een UiTPAS activiteit.

Contact

Naar top